Mat Pilates Nasıl Yapılır ?

Mat pilates dersleri genelde çoğu spor salonunda grup dersler halinde yapılmaktadır. Eğer pilatese başlamayı düşünüyorsanız tavsiyemiz öncelikle bir spor salonunda sertifikalı eğitmenler eşliğinde yapılan grup derslere katılmanızdır.

Ülkemizde pilatesin yaygınlaşmasını, popülerleşmesini, Google da ‘’pilates nedir’’ diye aramalar yapmamızı sağlayan Ebru Şallı hanıma teşekkürlerimizi sunarız. Amacımız Ebru hanımın yaşını ortaya çıkartmak değil ama hem 42 yaşında olup hem de bu kadar güzel ve düzgün vücut hatlarına sahip olmasını tamamen pilatese borçlu kendisi.

Güzellik göreceli bir kavram, zevkler ve renkler tartışılmaz ama Ebru Şallı vücudu istiyorsanız yapmanız gereken kesinlikle pilates. Bu, mat pilates olur, aletli pilates olur farketmez ama hayatınızın kalanını özgüveniniz yüksek, sağlıklı ve esnek bir vücutla geçirmek istiyorsanız pilates yapın.

Toparlarsak, mat pilates ile genel olarak pilatesin tüm faydalarını elde edebilirsiniz. Aletli pilateste olduğu gibi bir pilates salonuna ihtiyaç duymadan kendi evinizde de yapabilirsiniz ama bizim tavsiyemiz en azından başlangıcı profesyonel sertifikalı bir eğitmen ile yapmanız.

Yorumlar Devre Dışı.